HAKKIMIZDA

Yirmi Yıldır, Endüstriyel Depo raf Sektöründeki depo raf Proje ,depo raf Statik hesaplama, yapısal tasarım Ar-Ge ve Ür-Ge deneyimini profesyonel olarak sektörle buluşturmak ve bunu yaparken Ülkenin seçkin Üniversitelerinin konusunda uzman akademisyenlerin de danışmanlığını ve desteğini alarak, Soğukta çekilmiş İnce Cidarlı yapı çeliklerinin davranışı konularında deneyimlerini geliştirerek ulusal ve uluslar arası arena da söz sahibi olmak için resmi olarak HESAP MÜHENDİSLİK firmasını Makina Mühendisi Aziz DAĞ Nisan 2013 ‘de kurmuştur.

Nisan 2013 de “Evrensel İlkelerden Size Özel Çözümlere” yaklaşımıyla yola çıkan HESAP MÜHENDİSLİK AZİZ DAĞ, Mart 2016 yılında kurmuş olduğumuz RAFKON DEPO RAF SİSTEMLERİ VE MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş. ile gücüne güç kattı… Sizlerin karşısına dün olduğundan daha güçlü çıkmanın gurur ve heyecanı içindeyiz.
Sektörün ve müşterilerimizin bizi tercihi destekleri ve verdikleri güven sayesinde çözüm ve sonuç odaklı çalışmak, problem çözümüne odaklanmak üzere Şubat 2018 tarihinde üçüncü şirketimiz olan HESAP MÜHENDİSLİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ kurmuş bulunmaktayız.

Kuruluşlarımız;
HESAP MÜHENDİSLİK AZİZ DAĞ… Nisan 2013
RAFKON DEPO RAF SİSTEMLERİ VE MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ… Mart 2016
HESAP MÜHENDİSLİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ…Şubat 2018

Hesap Mühendislik Firması, Proje, Tasarım, Ar-Ge ,Ür-Ge Statik Dinamik Hesaplamalar, Deprem Hesapları, Yapısal Hesap ve Tasarım – İleri Mühendislik Hizmetleri konularında Teknik Üniversitenin uzman akademisyen kadrosundan oluşan danışmanları ile hizmet vermektedir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Firmamızın Yapı Tasarım Grubu İnşaat / Yapı Mühendisliği dalında proje ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. İki temel faaliyet dalı üzerinde yoğunlaşan Yapı Tasarım Grubu etkili bir iletişim anlayışı ile ihtiyaç duyulan yapı tasarım çözümlerini maksimum müşteri memnuniyeti ile sunmayı hedeflemektedir. Yeni yapılacak üst yapı sistemlerinin (betonarme, çelik, yığma ve ahşap) yapısal hesap ve tasarımı kaleminde en güncel mühendislik standartları ışığında güvenli ve mimari konsept ile uyumlu mühendislik çözümlerini sunabilecek altyapıya sahip olan Yapı Tasarım Grubu ayrıca mevcut yapı sistemlerinin yapısal ve deprem performanslarının belirlenmesi konularında da hizmet verebilecek yeteneklere sahip bir oluşumdur. Yapı Tasarım Grubu ihtiyacı/problemi çok iyi anlayacak şekilde dinlemeyi (etkili iletişim), en iyi çözümü tasarlamayı (etkili mühendislik) ve sonucu en etkili şekilde müşteriye teslim etmeyi (etkili sunum) ilke edinmiştir.

VİZYON
Vizyonumuz Yapı Mühendisliği konusunda ulusal ve uluslararası ölçekte etkili ve başarılı proje ve danışmanlık hizmetleri vermek ve kaliteden ödün vermeden bu başarıları sürdürülebilir kılmak.

MİSYON
Belirtilen vizyon çerçevesinde, yapı mühendisliği ve tasarımı genel başlığı altında yer alan mühendislik problemleri ile ilgili en etkili çözümleri gerçekleştirmek. Müşterilerimizin taleplerini dinlemek, anlamak ve en güncel mühendislik kuralları ışığında mümkün olan en optimum çözümü sunmak. Müşterilerimize maksimum faydayı sağlayacak şekilde yoğunlaştığımız uzmanlık kalemleri ile ilgili en kaliteli hizmeti, en kısa sürede teslim etmek.

HİZMETLER

1. YENİ YAPILARIN TASARIMI

  • Çelik Yapıların Yapısal Hesap, Tasarım ve Projelendirilmesi
  • Bina Türü Olmayan Özel Çelik Yapıların Yapısal Hesap ve Tasarımı
  • Betonarme Binaların Yapısal Hesap, Tasarım ve Projelendirilmesi
  • Yığma Binaların Yapısal Hesap, Tasarım ve Projelendirilmesi
  • Ahşap Yapıların Yapısal Hesap, Tasarım ve Projelendirilmesi
  • Depo Raf Sistemleri Deprem Performanslarının Belirlenmesi

2. MEVCUT YAPILARIN YAPISAL PERFORMANS TESPİTİ

  • Mevcut Betonarme Binaların Deprem Performanslarının Belirlenmesi
  • Mevcut Yığma Binaların (tarihi yapılar) Deprem Performanslarının Belirlenmesi
  • Mevcut Çelik Yapıların Deprem Performanslarının Belirlenmesi
  • Depo Raf Sistemleri Deprem Performanslarının Belirlenmesi

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Müşteri ilişkilerinde gizliliği ilke edinmiştir.
Firmamız tipik konut ve endüstriyel yapıların yapısal hesap ve tasarımı yanında ince cidarlı çelik depo ve raf sistemlerinin uluslararası standartlara göre yapısal hesap ve tasarımı ve projelendirilmesi konularında hizmet vermektedir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Müşterilerine tam bağımsız danışmanlık hizmetini garanti eder.
Hesap Mühendislik olarak Genel Amacımız; Endüstriyel depo ve raf sistemleri üreticilerinin tasarım, imalat, montaj ve kalite süreçlerini bilgi ve teknoloji odaklı yöntemler ile gerçekleştirmelerini ve sürdürülebilirliğini sağlamaya yardımcı olmaktır.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. multidisipliner takım çalışması ile güncel bilgiler ve çağdaş teknolojilerin kullanımına önem verir.
Endüstriyel Depo Raf Sistemlerinin EDRS’lerin deprem etkileri altında davranışı özellikle depo raf sistemlerinin yüksek irtifalı bir bina seklinde yapıldığı durumlarda daha da karmaşık hale gelebilmektedir. Dis cephesi giydirilmiş söz konusu raf yapıları EDRS tiplerinden biridir ve özellikle arsa fiyatlarının oldukça fazla olduğu İstanbul Bölgesi’nde yüksek miktarda depolama ihtiyacı bulunan kullanıcı firmaların tercih ettiği sistemlerdir. Ülkemizde ve özellikle üretimin büyük oranını üstlenen Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren EDRS üreticileri yukarıda tarif edilen yüksek irtifalı sistemler de dahil olmak üzere çok çeşitli tipte ve miktarlarda EDRS üretmiştir ve üretmeye devam etmektedir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. İş teslimindeki zamansal disiplini ile verimli ve sürdürülebilir iş birliğini hedefler.

Yukarıda verilen bilgiler ışığında ülkemizdeki mevcut durum değerlendirildiğinde EDRS üreticilerinin sistemlerin yapısal hesap ve tasarlanması konularında yetersiz kaldığı tespit edilmiştir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Olarak saf bilgiden çok, bilginin doğru ve yerinde kullanımının önem taşıdığına inanıyoruz.

Artan bir ivme ile üretimine devam eden ve yurtdışına açılmaya çalışan sektör firmaları bahis konusu problemi gerek mal ve can güvenliği gerekse rekabet edebilirlik açılarından ivedilikle çözme ihtiyacı içinde bulunmaktadır.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Olarak Ürettiğimiz hizmetlerin sonuçlarından sorumluluk duyan bir çalışma anlayışını benimsiyoruz.
En genel anlamda EDRS sistemlerinin depremli ya da depremsiz tüm yük koşulları altında (ağır paletli ürün yükleri, rüzgâr, çarpma etkileri vb. gibi) emniyetli bir şekilde (göçmeden) hizmet verebilmeleri çok kritik bir öneme sahiptir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Yatırım kararlarınızı gerçeğe dönüştürmeyi ve gerekli bütün teknik, hukuki ve idari adımlarda sizlere kılavuzluk etmeyi hedefler.

Yukarıda da belirtildiği gibi söz konusu sistemlerin özellikle İstanbul Bölgesi’nin deprem riski göz önüne alındığında depreme dayanıklı tasarlanmaları ayrıca önem arz etmektedir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Olarak; Tecrübelerimiz sayesinde, gerçekleştireceğiniz yatırımlar bir maceraya dönüşmeden, daha gerçekçi ve güvenilir yatırımlar haline gelecektir.

Bununla birlikte halen kullanılmakta olan depo raf sistemlerinin depreme ve değişken günlük kullanım koşularına karşı dayanaklı olup olmadıklarınım tespiti de özellikle kullanıcılar açısından üzerinde çalışılması ve çözülmesi gereken bir potansiyel problemdir.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Firmamızı seçtiyseniz, tercihiniz doğrudur!
Seçtiğiniz hedeflere bizimle birlikte, güvenle koşun!
Firmanız için her zaman iyi çözümler ve teklifler sunuyoruz.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Firması Olarak Sorumluluğumuzun bilincindeyiz!
Sektördeki önderliğimizin bilincindeyiz!
Doğru Yerdesiniz!

Özetle özellikle Marmara Bölgesi’nde artan endüstriyel üretim hacmi buna paralel olarak Endüstriyel Depo ve Raf Sistemleri (EDRS) üretimi ve kullanımını da artırmıştır. Bu kapsamda yukarıda bahsi geçen problemlerin çözülmesi ve ilgili ihtiyaçların karşılanması basta EDRS üreticileri olmak üzere bu sistemleri depolama ve doğrudan halka satış amaçlı yoğun bir seklide kullanan firma ve kuruluşlar için önemlidir.
HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Yatırımlarınızın güvenliği için doğru adres.
İlgi alanımız, yatırımlarınızın güvenliğidir.
Proje, Tasarım, Ar-Ge -,Ür-Ge, Statik -Dinamik Hesaplamalar, Raf Hesapları, Deprem Hesapları ,Yapısal Hesap Ve Tasarım, İleri Mühendislik Hizmetleri, Çelik Yapılar, Yapısal Çelik Birleşimlerinin Davranışı, İnce Cidarlı Çelik Yapı Elemanlarının Davranış ve Tasarımı, Çelik Levhalı Yapı Elemanları, Paletli Çelik Raf Sistemlerinin Davranış ve Tasarımı Konularında hizmet vermekteyiz.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Yatırımlarına özen gösterenlerin seçimi.
Hedeflerinize güvenle varabilmeniz için, Sizlerle birlikte aynı yoldayız.

HESAP MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. & RAFKON A.Ş. Size özel inovatif, taze fikirler üretir.


MARKALARIMIZ & ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ 


SERTİFİKALAR


SLOGANLAR HABERLER

Paletli Çelik Raf Sistemlerinin Hesapları, Depo Raf Sistemlerinin Statik Dinamik Hesap Ve Tasarımı.

Depo Raf Sistemlerinin Statik Dinamik Deprem Hesapları ve Proje Tasarımı Raf Risk Analizi.

Depo Raf Sistemlerinin Projeleri

Depo Raf Sistemlerinin Periyodik Bakım ve Kontrolleri

Depo Raf Statik ve Dinamik Hesabı

Depo Raflarının Teknik Kontrolü

Depo Raf Sistemlerinin Periyodik Bakımları

Depo Raf Güvenlik Raporları Hazırlanır.

Deponuz ve Rafınız Bizimle Güvende Olsun.

Depreme Karşı Tedbirli Ve Hazırlıklı Olun.

Depo Raf Denetimi Ve Kontrolü

Mevcut Depo Raf Sistemlerinin Denetimi Ve Kontrolü

Depo Raf Statiği Bizim İşimiz.

Raf Taşıma Kapasite Hesapları

Raf Sistemlerinin Risk Analizi

Depo Raf Sistemleri Projeleri.

Depo Raf Sistemleri, Deprem Simülasyon Destekli Statik Dinamik Hesaplar

Depo Raf Sistemlerinin Statik Dinamik Hesap ve Proje Tasarımı Yapılır.

Raf Risk Analizi Yapılır.

Raf Sistemlerinin Projeleri Hazırlanır. Depo Raf Sistemlerinin Periyodik Bakım ve Kontrolleri Yapılır.

Raf Kontrolü ve Denetiminde Statik Dinamik Hesapta ve Raf Projeleri Hazırlama.

Anahtar Teslim Depo Raf Sistemlerinin Projelerinin Hazırlanması

Depo Raf Sisteminin Proje Tasarımı,

Depo Raf Sistemim Statik-Dinamik (Deprem ) Hesaplarının Yapılması,

Depo Raf Sistemlerinin Statik Dinamik Hesap Raporlarının Hazırlanması

Depo Raf İstemlerinin Metraj Çalışması Malzeme Envanterinin Çıkarılması Malzeme Listelerinin Oluşturulması.

Depo Raf Sisteminin Saha Zemin Radye Temel Aplikasyon Projesi

Bodrum Katlı Depo Raf Sistemlerinin Betonarme Tasarımı,

Betonarme Ofis Binasının ve Statik Hesaplarının Yapılması Keşif Ve Metrajlarının Çıkarılması.

Depo Raf Sisteminin Mekanik Tesisat Projelerinin Hazırlanması,

Depo Raf Sisteminin Havalandırma Sistemi Projeleri Hazırlama,

Depo Raf Sisteminin Sıhhı Tesisat ve Yangın projelerinin Hazırlanması

Depo Raf Sisteminin Tesisat Projelerinin Hazırlanması.

Zemin Etütü Yapılması ve Raporlanması.

Depo Raf Sistemlerinin Elektrik Tesisat Projesinin Hazırlanması.

Tüm Depo Raf Sistemi Mimari Projenin Çizilmesi.

Tüm Projelerin Pursantaj Ve Şartnamelerinin Hazırlanması Hizmetleri Verilir.

Yapılarda performans ve güçlendirme analizleri hizmetini, hesap mühendislik firmasının oluşturduğu alt mühendislik çalışma gurupları ile çalıştığı uzman mühendisleri ve uzmanlaştığı projeleri ile mühendislik hizmetleri vermektedir.