Yapılarda Performans ve Güçlendirme Analizleri Hizmeti

Yapılarda Performans ve Güçlendirme Analizleri Hizmeti

Hesap Mühendislik Firmasının Oluşturduğu Alt Mühendislik Gurupları İle Çalıştığı ve Uzmanlaştığı Projeler ve Hizmetleri Aşağıda Verilmiştir.

 1. Mevcut betonarme yapıların deprem performans analizleri, durum tespitleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 2. Betonarme yapıların performans esaslı tasarım kriterlerine göre projelendirilmesi ve kontrolü (yüksek yapılar, hastaneler ve okullar vb.)
 3. Her türü betonarme yapının (konut, iş yeri, otopark, okul, hastane, kamu binaları, endüstri tesisleri, otel, dini yapılar vb.) tasarımı ve uygulama projelerinin hazırlanması.
 4. Çelik binalar, sanayi yapıları, spor tesisleri, stadyumlar, kuleler vb. diğer çelik yapı türlerinin tasarımı, durum tespitleri, uygulama projelerinin hazırlanması, performans analizleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 5. Ahşap konutlar, yalı ve çatılar, vb. yapıların tasarımı, uygulama projelerinin ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 6. Yığma türü binalarının (tarihi yapılar) tasarımı, uygulama projelerinin hazırlanması performans analizleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 7. Her türlü sanat yapılarının (betonarme, kirişli köprüler, betonarme yerinde dökme köprüler, betonarme artgermeli köprüler, çelik köprüler, şaft, tünel vb.) tasarımı, uygulamam projelerinin hazırlanması, performans analizleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 8. Yüksek hızlı tren hatlarındaki köprülerin tasarımı ve uygulama projelerinin hazırlanması.
 9. İstinat duvarları, toprakarme duvarlar ve kazıklı duvarlar, iksalar gibi sanat yapılarının tasarımı, uygulama projelerinin ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 10. Liman ve deniz yapılarının (rıhtım, iskele vb.) tasarımı, uygulama projelerinin hazırlanması, performans analizleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 11. Çelik ve betonarme yaya köprülerinin (eğik askılı ve kablolu köprülerde dahil olmak üzere) tasarımı, durum tespitleri, uygulama projelerinin hazırlanması, performans analizleri ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.
 12. Özel mühendislik hizmetleri gerektiren diğer yapıların tasarımı ve uygulama projelerinin hazırlanması.
 13. Mevcut Endüstriyel Depo Raf Sistemleri yapılarının performans ve güçlendirme hesabı
 14. Yeni yapılacak Endüstriyel Depo Raf Sistemleri uygulama projelerinin hazırlanması hesaplarının yapılması…